📺 REO WIDEO: Manipulacja jest formą przemocy. Poznaj Selfmastery

Toksyczni ludzie. Co robią, aby uzyskać nad tobą kontrolę?

Toksyczni ludzie. Jak się przed nimi bronić? Co powinno wzbudzić twój niepokój? Jak nie dać się uwieść? Poznaj techniki, które stosują manipulatorzy, a posłużą ci jak tarcza. 

Przemoc ma różne formy. To nie tylko agresywne działanie, które skutkuje obrażeniami ciała. Przemoc to także igranie z naszą psychiką.

Nie lekceważ zagrożenia i poznaj techniki manipulacji, jaką posługują się źli ludzie dla własnej korzyści, a czasem jedynie uciechy…

Relacje z nimi są równie toksyczne, jak związki z osobami uzależnionymi. Są za to daleko bardziej niebezpieczne, bo atak przychodzi często ze strony, z której się go najmniej spodziewasz: od kogoś z najbliższych, od współpracowników lub przełożonych, a także od zwykłych naciągaczy, którzy często odgrywają niosących pomoc.

Manipulatorzy są jak piękne opakowanie, którego zawartość okazuje się pusta, bezwartościowa.

Dla manipulatora znaczenie ma tylko to, co chce w danej chwili uzyskać. Nie dba o uczucia ani godność osoby, którą manipuluje. Postrzega ją przedmiotowo, jako źródło zaspokojenia swoich potrzeb i dokładnie tak się zachowuje.

Manipulatorzy są jak piękne opakowanie, którego zawartość okazuje się pusta, bezwartościowa. Na zewnątrz pokazują swój wyidealizowany obraz. Tylko to, co chcą pokazać. Czerpią energię z innych, manipulując nadmuchują swoje ego.

Karmimy ich ego zawsze wtedy, kiedy wierzymy w ich kłamstwa, kiedy pozwalamy, aby ich percepcja zdominowała nasz osąd. Manipulowanie osobami lepiej wykształconymi, które cieszą się powszechnym szacunkiem, daje im największą satysfakcję. Wtedy czują się lepsi, ważniejsi, spełnieni.

Manipulator unika odpowiedzialności
Jeżeli cię czymś zrani albo powie ci coś niemiłego i powiesz mu o tym, przygotuj się na to, że dwie minuty później będziesz rozmawiać z nim na zupełnie inny temat. Odwróci kota ogonem i spowoduje, że to ty zaczniesz przepraszać. Każda uwaga krytyczna będzie potraktowana jako atak na wizerunek manipulatora, o to jest jedyne, co ma.

Manipulator jest jak pijawka
Wyssie z ciebie całą energię, wszystkie siły witalne. Po kontakcie z nim poczujesz się wykończony lub wykończona. To sygnał, jaki daje ci twoje ciało, że masz do czynienia z bezdusznym manipulatorem. Słuchaj samego siebie, to najlepszy sposób unikania toksycznych ludzi.

Manipulator ma wahania nastrojów
Jeżeli twój partner lub partnerka oblewa cię czułością, by za chwilę przyjąć postawę nieprzystępnej twierdzy, to może być technika, która służy sprawdzeniu, jak wiele jesteś w stanie zrobić, by przywrócić mu poczucie komfortu, dobry humor. Wprowadzić go w stan, który jest miły dla ciebie. Jest to bardzo silna technika manipulacji, która może sprawić, że ofiara zrobi naprawdę wiele, by zasłużyć na dobre słowo.

 

To tylko trzy techniki manipulacji stosowane przez cyników. Po wysłuchaniu opowieści Magdy Adamczyk z sekfmastery.pl poznasz ich więcej i z łatwością rozpoznasz manipulatorów.

 

Jeśli masz swoje przemyślenia, coś Ci się zgadza bądź wręcz przeciwnie z życiowymi doświadczeniami podziel się z nami i innymi czytelniczkami i czytelnikami REO, w okienku komentarza poniżej.