Mały trójpak może wejść w życie najwcześniej w kwietniu

Podkomisja ds. energetyki nie zdołała opracować w czwartek wszystkich poprawek do [małej] nowelizacji prawa energetycznego i innych ustaw. A to oznacza, że ustawa może wejść w życie w kwietniu – podaje “Rzeczpospolita”.

– Ze względów czasowych nie udało nam się opracować wszystkich poprawek do tzw. małego trójpaku energetycznego w czwartek, dlatego kolejne posiedzenie podkomisji planowane jest na 5 marca, tak by sprawozdanie mogło zostać przyjęte przez komisję gospodarki 7 marca. Wówczas dokument mógłby być głosowany na marcowym posiedzeniu Sejmu – powiedział gazecie poseł Andrzej Czerwiński, wiceszef komisji gospodarki i szef parlamentarnego zespołu ds. energetyki.

Według niego na czwartkowej podkomisji udało się przyjąć m.in. poprawki dotyczące inteligentnych liczników czy gazowego obliga giełdowego. Na kolejnym posiedzeniu podkomisji posłowie zajmą się m.in. wyliczeniami, które pokażą, ile kosztuje system inteligentnego opomiarowania, a także wsparciem i ochroną tzw. odbiorcy wrażliwego.

“Rzeczpospolita” podaje, że nawet jeśli do głosowania w Sejmie doszłoby np. 8 marca, to głosowanie w Senacie możliwe byłoby na jego posiedzeniu 20-21 marca (poprzednie trwa bowiem w dniach 6-7 marca). Doliczając do tego podpis prezydenta i 14 dni na wejście ustawy w życie od momentu jej ogłoszenia – mamy kwiecień.

 

MZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here