Lodz Solar Team ujawnia część konstrukcji swojego samochodu


Lodz Solar Team – grupa młodych zapaleńców budujący samochód zasilany energią słoneczną – 11 czerwca, na terenie Politechniki Łódzkiej, zaprezentowała efekty swoich dotychczasowych prac. W konferencji uczestniczyła m.in prezydent miasta Łódź Hanna Zdanowska, burmistrz Łęczycy Krzysztof Lipiński oraz rektor Politechniki Łódzkiej prof. Stanisław Bielecki.
 

Podczas uroczystości została ukazana część konstrukcji, która owiana jest tajemnicą i zostanie w pełni zaprezentowana dopiero w lipcu. Reprezentanci Lodz Solar Team otrzymali też od firmy Bridgestone opony. Prace młodych inżynierów nad pojazdem zbliżają się do końca i już niedługo będziemy mogli oglądać auto solarne w całej okazałości. W październiku samochód zbudowany przez ambitnych studentów wystartuje w wyścigu World Solar Challenge 2015 w Australii. Aby wygrać wyścig bolid musi przebyć trasę z Darwin do Adelaide rozciągającą się na przestrzeni 3000 km! Zawodnicy przemierzają pustynię codziennie w godzinach 8-17. W tym czasie mogą przebyć tyle kilometrów ile im się uda, zaliczając kolejne punkty kontrolne. Bolidy startujące w wyścigu podzielone są na 3 kategorie: Challenger Class, Cruiser Class i Adventure Class. Reprezentanci Polski wybrali klasę Cruiser.
 

Jeśli chcą Państwo wesprzeć Lodz Solar Team, na stronie www.lodzsolarteam.pl prowadzona jest akcja crowdfoundingowa, w ramach której każdy może dorzucić niewielką sumę pieniędzy do projektu i stać się częścią solarnego teamu.
 

Tekst opracowany na podstawie materiałów prasowych.  

zdj. materiały prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here