Lego już w 100% na OZE


Duński producentklocków o trzy lata wyprzedził plan całkowitego przejścia na OZE. Aby uczcićten sukces, Lego zbudowało elektrownię wiatrową składającą się ze 146 tys.klocków.

Ambitny plan całkowitego pokrycia zapotrzebowaniaenergetycznego przez OZE udało się zrealizować aż o trzy lata wcześniej, niżpierwotnie przewidywano.

Od 2012 roku Grupa Lego zainwestowała w ponad 160 MW energiiodnawialnej. Najnowszym projektem duńskiego producenta klocków jest farmawiatrowa Burbo Bank Extension u wybrzeży Liverpoolu w Wielkiej Brytanii, wktórej Lego posiada 25% udziałów. Wytwarza ona energię dla ponad 230 tys.brytyjskich gospodarstw domowych.

– Wspólnie z naszymi partnerami zamierzamy nadal inwestowaćw energię odnawialną, aby pomóc w stworzeniu lepszej przyszłości – powiedział BaliPadda, szef Grupy Lego. Podkreślił też, że dla koncernu ważne jest inspirowaniaideą zaangażowania w kwestie środowiskowe i społeczne dzieci na całymświecie, stąd pomysł uczczenia osiągnięcia celu OZE budową ogromnej elektrowniwiatrowej z klocków.

Mierzący 7,5 m i składający się ze 146 tys. plastikowychczęści wiatrak został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa w kategoriinajwiększej turbiny wiatrowej Lego.

 

REO.pl
fot. mat. pras.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here