Laureaci GreenEvo na Polsko-Amerykańskim Tygodniu Innowacji

Wspólne projekty i inwestycje oraz perspektywy i możliwości dwustronnej współpracy były przedmiotem dyskusji i spotkań podczas Polsko-Amerykańskiego Tygodnia Innowacji (PATI). Wydarzenia w ramach PATI odbywały się w dniach 17-21 listopada w Los Angeles oraz San Francisco. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele Ministerstwa Środowiska promujący „GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii” wraz z firmami – laureatami tego programu.

 

Głównym celem Polsko-Amerykańskiego Tygodnia Innowacji było pogłębienie polsko-amerykańskiej współpracy w dziedzinie innowacji. Podczas szeregu debat, konferencji i spotkań o charakterze biznesowym i naukowym prelegenci poruszali takie tematy, jak innowacje w przemyśle kreatywnym, sektorze finansowym i płatniczym, biomedycynie, sektorze IT i ICT, a także w energetyce czy sektorze zielonych technologii. Tym dwóm ostatnim zagadnieniom poświęcony został panel „Smart Energy and Green Solutions” podczas inaugurującego PATI Forum Innowacji, które 17 listopada odbyło się w Los Angeles. W trakcie panelu Agnieszka Kozłowska-Korbicz, koordynator GreenEvo zaprezentowała słuchaczom założenia i osiągnięcia programu wspierającego polskie zielone technologie.

 

– Mniej więcej 6 lat temu, po konferencji klimatycznej Narodów Zjednoczonych COP14, dokonaliśmy dokładnej analizy polskiego rynku zielonych technologii. Dzięki naszym badaniom dowiedzieliśmy się, że polskie firmy z tego sektora tworzą wiele naprawdę innowacyjnych rozwiązań. W większości były to bardzo małe przedsiębiorstwa, zatrudniające 5 do 10 osób. Byliśmy przekonani, że warto te firmy wspierać, promując ich technologie i ucząc jak wychodzić na rynki zagraniczne. W ten sposób narodził się projekt GreenEvo, który dziś wspiera już 62 polskie zielone technologie – mówiła Agnieszka Kozłowska-Korbicz.

 

Firmy GreenEvo prezentowały swoje technologie w trakcie paneli dyskusyjnych, miały także okazję osobiście zapoznać się z przykładami amerykańskiej innowacyjności. Przedstawiciele polskiej delegacji uczestniczyli w wizytach studyjnych m.in. w siedzibach takich firm, jak: LA Cleantech Incubator, Metropolitan Water District, Laurence Livermore National Laboratory, CA Technologies czy Google.

Polsko-Amerykański Tydzień Innowacji był wydarzeniem organizowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP we współpracy z szeregiem instytucji, firm i innych podmiotów mających na celu promocję polskiej innowacyjności w różnych obszarach. Jednym z partnerów instytucjonalnych PATI było Ministerstwo Środowiska RP.

 

Redakcja reo.pl

źródło: greenevo.gov.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here