Kurtyka: Elektromobilność szansą na innowacje i rozwój gospodarki


– Autobusy elektryczne stają się coraz bardzie powszechne.Ten obszar stanowi istotny element rozwoju elektromobilności w Polsce – mówiłwiceminister energii Michał Kurtyka 26 października 2016 r. podczas paneludyskusyjnego w trakcie zorganizowanej przez Ministerstwo Rozwoju konferencji„Motoryzacja kołem zamachowym polskiej gospodarki”.

 

Biorący udział w panelu „Elektryczny autobus – szansa napolską specjalizację” wiceminister Kurtyka podkreślał, że rozwójelektromobilność to szansa na wzrost innowacyjności polskiej gospodarki. – Roląpaństwa jest tworzenie warunków do rozwoju innowacji. Dlatego razem zpartnerami z rządu stawiamy na ten obszar, wspieramy jego rozwój – mówił.

 

Dodał, że ME przygotowało pakiet rozwiązań legislacyjnychktóre w sposób kompleksowy mają wesprzeć rozwój tego obszaru– W tej chwilidobiegają końca konsultacje propozycji opracowanych przez nas w ramach Pakietuna Rzecz Czystego Transportu. Chcemy aby dialog dotyczący kierunków rozwojuelektromobilności miał charakter stały. Dlatego będziemy rozmawiać zewszystkimi zainteresowanymi tym tematem – powiedział. Podkreślił także, żeistotną rolę w tym kontekście ma do odegrania sektor motoryzacyjny.

 

Podsekretarz stanu z ME zauważył również, że coraz więcejsamorządów decyduje się na wymianę autobusów na elektryczne. – Władze lokalnepotrzebują wsparcia w zakresie budowy infrastruktury i obsługi baterii.Konieczne jest wypracowanie nowych modeli biznesowych w tym obszarze – mówiłwiceminister Kurtyka. Podkreślał, że ME wspólnie z Ministerstwem Rozwoju orazNarodowym Centrum Badań i Rozwoju chce wspierać wypracowanie takich modeli.

 

W trakcie konferencji na parkingu przed gmachem ministerstwaodbyła się również wystawa pojazdów elektrycznych i niskoemisyjnychzorganizowana przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.

ME

fot. Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here