Krzysztof Tchórzewski ministrem energii


Podczas poniedziałkowej konferencji Jarosław Kaczyński i Beata Szydło przedstawili skład nowego rządu. Szefem resortu energetyki zostanie Krzysztof Tchórzewski.

 

Krzysztof Tchórzewski, poseł na Sejm I, III, V, VI, VII i VIII kadencji, w latach 1997-2001 pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Transportu i Gospodarki Morskiej, w 2007 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki.

 

“Jestem politykiem Prawa i Sprawiedliwości, moja działalność publiczna od początku wiąże się z Siedlcami i wschodnim Mazowszem. Na pierwszym miejscu w swoich działaniach stawiam interes Polski. (…) Moja praca w komisjach i podkomisjach skupia się na tematach związanych z infrastrukturą, transportem, budownictwem oraz funduszami unijnymi” – możemy przeczytać na stronie internetowej Krzysztofa Tchórzewskiego.

 

Z ubiegłorocznej rozmowy z RynekInfrastruktury.pl wynika, że Krzysztof Tchórzewski nie jest dużym zwolennikiem rozwoju energetyki wiatrowej,  która “nie zrobi rewolucji energetycznej” i “nawet myszy i chomiki wynoszą się z rejonów w pobliżu wiatraków”.

 

Z kolei w rozmowie z wnp.pl Tchórzewski stwierdził, że biogazownie również nie są rozwiązaniem dla Polski, ponieważ ze względu na prostesty społeczne nie ma ich gdzie budować. Nie  lepiej jest z fotowoltaiką: “Nie mamy warunków do rozwoju fotowoltaiki (…). Pytanie więc: jak mamy rozwijać OZE i za jak wielkie pieniądze?! Nie widzę technicznej możliwości poradzenia sobie z tym problemem”.

 

Gdy Sejm 20 lutego odrzucił poprawki Senatu do ustawy o OZE, dzięki czemu zachowała się w niej tzw. poprawka prosumencka, Krzysztof Tchórzewski był jednym z dziewięciu posłów, którzy wstrzymali się od głosu.

 

reo.pl

źródło: rynekinfrastruktury.pl, wnp.pl, tvn24.pl

Krzysztof Tchórzewski, fot. Paweł Zienowicz Sp5uhe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here