PATRONAT REO: Kreatywność SK8 EV pilnie poszukiwana. I opłacalna!

Grzech byłoby nie spróbować, jeśli mówią o tobie, że jesteś konstruktywną osobą...

Hej dziewczyny, hej chłopaki!

Wiecie, że pierwszy samochód elektryczny powstał ponad 120 (słownie: sto dwadzieścia) lat temu? I oto historia zatacza… koła. Dawajcie na bolidy! Jest kasa do zgarnięcia!

Chyba najwyższy czas wstrzymać smog i ruszyć rozwój elektryków. Potrzebna jest Wasza kreatywność do zaprojektowania lekkiej karoserii pojazdu elektrycznego do podwozia na bazie long boarda. Podwozie już jest, teraz trzeba ładnie ubrać pojazd.

Fundusz Inicjatyw Obywatelskich sponsoruje (1500zł + do 1000zł) a Fundacja OnBoard organizuje ten super konkurs. Szczegóły i regulamin znajdziecie na http://onboardshop.org/konkurs

Jetsonowie latali bolidem całą rodziną, konstrukcja, która jest opisana w konkursie musi przewieźć tylko jedna osobę ale tworzenie tego konceptu może być wieloosobowe.

Reo zachęca Was do działania i wykorzystania takich materiałów jak banery (na przykład wyborcze) stare laminaty (zza stodoły stryja) czy szkielet namiotu (z piwnicy) ale to na etapie tworzenia konstrukcji. Na tę chwilę wystarczy fajny pomysł, który zrealizujecie po ogłoszeniu wyników konkursu.

Czas płynie nieubłaganie więc twórzcie i przesyłajcie swoje prace koncepcyjne do 3.12.2018 do 24:00

Na koniec by dodać wam wiary w swoją kreatywność: pierwszy smartfon (iPhone) został zaprezentowany dopiero 11 lat temu, a jak wywrócił wszystko kilka razy do góry nogami, jeśli chodzi o komunikację międzyludzką i rozrywkę… Być może to w którejś z waszych głów siedzi, a może kiełkuje dopiero, pomysł, o którym po latach będzie się mówić, że rozpoczął istnienie świata na nowo! Wierzcie w to! Wierzcie w siebie! Nie hamujcie zakresu swojej wyobraźni!

Oczywiście róznego rodzaju odlotowe pomysły czasem pozostają tylko w fazie projektowej, studyjnej góra do powstania prototypu. Oto np., również przed dekadą, zaprezentowany został koncept BMW Gina https://www.youtube.com/watch?v=0pwabDeqVi8. Kosmos, chciałoby się rzec. I mimo że to benzyniak, to zadziwia przełomowym wykorzystaniem materiałów – niech Was zainspiruje, mimo, ze trudno powiedzieć by był towarem równie masowym jak iPhony. Ale czy ktoś powiedział, że wszystkie pomysły mają być realizowane na masową skalę?

 

 

 

Piotrek Dąbrowski
Medialną przygodę zaczynał w Radiostacji w roku 1999 jako licealista. Potem przez wiele lat brał udział w doświadczeniu, czym jest praca doradcy finansowego. Mrożące krew historie na ten temat pojawiają się w jego tekstach na REO. Drogę do portalu o XXI wieku utorowała mu praca w branży inteligentnych domów, z którymi dogadywał się jak równy z równym.