Kościół katolicki walczy o OZE na Filipinach


W czerwcu Kościół katolicki na Filipinach dołączył do akcji “Milion przeciwko Kampanii Węglowej”, która ma na celu zebranie co najmniej miliona podpisów przeciwko dalszemu rozwojowi energetyki węglowej w tym kraju. Ma dużą szansę wspomóc tę akcję, ponieważ 80 proc. miejscowej ludności to katolicy.

Księża z filipińskiego Kościoła są przekonani, że włączając się w działania wspierające rozwój OZE, są na dobrej drodze, a niedawno ogłoszona encyklika papieża Franciszka tylko utwierdza ich w słuszności podjętych działań. Ich zdaniem Kościół katolicki może pomóc w ochronie klimatu, podkreślając kwestie moralne i etyczne związane z ochroną środowiska i klimatu naszej planety. Dlatego księża zachęcają wiernych do korzystania z energii odnawialnej.

Filipiński oddział Caritas ds. Działań Społecznych podjął też rozmowy z organizacjami pozarządowymi z Norwegii, które mogłyby pomóc wykorzystać OZE na Filipinach wśród lokalnej społeczności, zwłaszcza w szkołach, przychodniach i szpitalach.

Gospodarka filipińska bardzo szybko się rozwija, a zapotrzebowanie na energię elektryczną w tym kraju lawinowo rośnie. Tymczasem wiele elektrowni ma przestoje, z racji konieczności napraw przestarzałych urządzeń.

reo.pl

źródło: The Guardian

fot. leo gonzales/CC BY 2.0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here