Konsorcjum ZUE podpisało z PSE umowę na budowę linii Kozienice-Ołtarzew o napięciu 400 kV

Konsorcjum Grupy ZUE z firmą Dalekovod podpisało z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi (PSE) umowę na budowę dwutorowej linii energetycznej o napięciu 400 kV Kozienice-Ołtarzew – poinformowało ZUE. Zapowiada następne realizacje energetyczne.

– Bardzo cieszymy się z podpisania umowy na budowę dwutorowej linii 400 kV Kozienice-Ołtarzew, oznaczającej dla Grupy ZUE wejście z sukcesem na rynek energetycznych sieci przesyłowych wysokiego napięcia – skomentował Wiesław Nowak, prezes ZUE.

W styczniu konsorcjum ZUE zostało wybrane przez PSE na wykonawcę dwutorowej linii energetycznej Kozienice-Ołtarzew o napięciu 400 kV. Wartość netto oferty to 469 mln zł, a czas realizacji zadania to 30 czerwca 2019 rok.

– Jestem przekonany, że posiadane przez nas kompetencje oraz potencjał kadrowy i techniczny pozwolą nam zdobywać kolejne interesujące kontrakty w tej branży i stopniowo zwiększać w naszych przychodach udział sprzedaży kierowanej do rynku inwestycji w infrastrukturę sieci energetycznych. Rynek ten oceniamy jako bardzo obiecujący, m.in. w związku z nową perspektywą finansowania UE, w ramach której wyasygnowane zostaną na ten cel znaczące środki – podkreślił Nowak.

Wcześniej na konferencji wynikowej prezes zapowiedział, że grupa jest gotowa do kolejnych realizacji na najwyższych napięciach, ale będzie też starać się o realizacje mniejszych projektów, w tym o niższych napięciach.

Marcin Zaremba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here