Konica Minolta i jej nowoczesne ogniwa fotowoltaiczne

Japońska firma postanowiła poszerzyć swoją działalność. Tym samym „pod lupę” wzięła energię odnawialną. Fotoogniwa i technologie pomiarowe dla energetyki solarnej, mają zapoczątkować nową jakość na rynku.

Krzemowe fotoogniwa z filtrem, bo taką pełną nazwę noszą ogniwa fotowoltaiczne w wykonaniu Konici, wzbudzają dużą uwagę. Optyczna firma we współpracy z Japońskim Narodowym Instytutem Zaawansowanej Nauki Przemysłowej i Technologii (AIST), wykorzystując w ogniwach zaawansowaną technikę filtrów optycznych, umożliwiającą bardzo dokładne pomiary dla regulacji intensywności symulatorów słonecznych, robi krok milowy w stronę alternatywnych źródeł energii.

Dokładnie 8 czerwca tego roku, na targach InterSolar w Monachium, Konica Minolta zaprezentowała najnowsze technologie pomiarowe dla branży energetyki solarnej. Owe technologie służą do dokładnych pomiarów sprawności i efektowności komponentów ogniw. Zaprezentowane zostały między innymi: symulator słoneczny, spektroradiometr światła słonecznego i fotoogniwa wzorcowe.
Dzięki nowym urządzeniom, przewidywany popyt na energię czerpaną z ogniw wzrośnie, a ich nowa generacja zapewni atrakcyjność tym regionom, które wcześniej nie były brane pod uwagę, z powodu niskiego nasłonecznienia. W przyszłości ogniwa te mają być organiczne, ponieważ ich produkcja jest o wiele tańsza i wydajniejsza, od obecnych, budowanych na krzemie. Analityk JPMorgan, Hisashi Moriyama powiedział, że o ile trudno jest przewidzieć, czy firma odniesie sukces na rynku ogniw słonecznych, to Konica Minolta jest dobrze przygotowana by wejść w nowy segment.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here