Konferencja Future4Build – kwestie środowiskowe nabierają znaczenia


Druga odsłona konferencji Future4Build pokazała, że kwestie środowiskowe w budownictwie to gorący dziś temat i trend, który będzie nabierał na znaczeniu w najbliższych latach. Od realizacji idei zrównoważonego rozwoju w budownictwie nie ma odwrotu. Liderzy branży obecni na konferencji – w sumie 40 wiodących na rynku firm – swoim przykładem pokazują, że kto stoi w miejscu, ten się cofa. A możliwości biznesowe w sektorze ekologicznym zwiększają się. Jasno widzą to firmy Kerakoll i Elwiz.

– Wzrost produktów przeznaczonych do budownictwa pasywnego jest znaczący, na poziomie 50 proc. – mówi pan Sławomir Tomasz Kwiatkowski, dyrektor Elwiz.

– Każdy sposób, każda możliwość wyróżniania się w jakiś pozytywny sposób, każda możliwość bycia innowacyjnym jest dobrym sposobem, żeby zaistnieć na rynku. Jest moda na bycie zrównoważonym – dodaje Jarosław Mateusiak, dyrektor techniczny Kerakoll.

Żadna firma, która chce się liczyć na rynku nieruchomościowym, nie może sobie pozwolić na ignorowanie potrzeb coraz lepiej wyedukowanych odbiorców. A dzięki takim wydarzeniom jak Future4Build edukacja ta może być jeszcze pełniejsza.

Dwa konferencyjne dni były świetną okazją do podjęcia dialogu pomiędzy uczestnikami procesu inwestycyjnego i do nawiązania kontaktów biznesowych. Potwierdzają to m.in. reprezentanci firmy Kerakoll: – Uzyskaliśmy nowe kontakty biznesowe podczas F4B, ale również udało nam się odświeżyć nasze poprzednie kontakty, część z nich udało nam się ukierunkować, przedstawić w innej nowej formule, które wcześniej trudno było zaszczepić – relacjonuje Albert Skubiszewski, regionalny kierownik techniczno-handlowy Kerakoll.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się Strefa Innowacyjnego Produktu, która obfitowała w bardzo ciekawe rozwiązania, począwszy od drobnych systemów monitorujących, aż po kilkutonowe urządzenia. Zwycięzcami w pięciu kategoriach konkursowych zostały firmy Ekoenergetyka Zachód oraz Kerakoll.

Uczestnicy tegorocznej edycji konferencji Future4Build deklarują chęć powrotu do nas za rok. Chwalą wysoki poziom merytoryczny i sprawną organizację.

– Konferencja Future 4 Build jest dobrze zorganizowana, a atmosfera, która na niej panuje jest inna niż na wydarzeniach stricte komercyjnych jest otwarta i luźna – mówi Sławomir Tomasz Kwiatkowski, dyrektor Elwiz – i dodaje: – Ta konferencja to inicjatywa bardzo dobra i bardzo potrzebna. Powinna być bardziej powszechna, powinna zwiększać swój zasięg, powinna mieć charakter ogólnokrajowy. Sapphire Ventures jest prężną firmą, która spokojnie poradziłaby sobie z organizacją ogólnokrajową.

I nie może być inaczej. Przygotowania do Future4Build 2013 zaczynają się już dziś. Będzie jeszcze ciekawiej, bo rok w dynamicznie zmieniającej się sytuacji na rynku to sporo czasu, zaowocują też doświadczenia z dwóch odbytych już konferencji.
 

Dwa konferencyjne dni były świetną okazją do podjęcia dialogu pomiędzy uczestnikami procesu inwestycyjnego i do nawiązania kontaktów biznesowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here