Klimat a bezpieczeństwo – zapraszamy na pokaz filmu „The Age of Consequences”


Polska Izba Gospodarcza Energetyki Odnawialnej i Rozproszonej oraz FundacjaREO, wydawca REO.pl, zapraszają na bezpłatny pokaz filmu dokumentalnego pt.”The Age of Consequences”, który odbędzie się 29 czerwca 2017 r. ogodz. 12 w warszawskiej Kinotece.

Zmiana klimatu to problem, który prędzej czy później dotknie całą ludzkość.Gwałtowne zjawiska pogodowe, podnoszenie się poziomu wody, susze przyczyniająsię do wzrastania niepokojów społecznych i liczby migrantów szukającychlepszego miejsca do życia. Jednym z aspektów związanych z ociepleniem klimatu,rzadko poruszanym medialnie, jest jego wpływ na światowe bezpieczeństwo. Corazwięcej naukowców i ekspertów zajmujących się obronnością dostrzega zależnośćmiędzy zmianą klimatu a nasilającym się terroryzmem. Niedobory wody i rosnąceceny żywności będą powodować walkę o dostęp do surowców naturalnych, a wkonsekwencji konflikty i masową migrację.

“The Age of Consequences” to film ukazujący wpływ ociepleniaklimatu na rosnącą liczbę niepokojów społecznych przez pryzmat bezpieczeństwaStanów Zjednoczonych i światowej stabilności. Autorzy filmu rozpatrują rolęzasobów naturalnych jako katalizatorów konfliktów w niestabilnych regionachświata. Generałowie, admirałowie i wojskowi weterani prowadzą widzów przezświat wojny w Syrii, arabskiej wiosny czy radykalistów z ISIS, szukając źródełrosnących napięć.

Film będzie wyświetlany z polskimi napisami.

Zobacz trailer

W ramach specjalnego pokazu filmuzapraszamy na debatę podkreślającą najważniejsze aspektydokumentu oraz oceniającą konsekwencje zmian klimatu dla Polski, szczególnie waspekcie krajowego bezpieczeństwa ‒ nie tylko energetycznego. W debacie,moderowanej przez Piotra Maciążka, redaktora naczelnego Energetyka24.com, wezmąudział: generał Waldemar Skrzypczak, fizyk atmosfery JoannaRemiszewska-Michalak oraz wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej EnergetykiOdnawialnej i Rozproszonej Tomasz Podgajniak.

Rejestracja na bezpłatny pokaz filmu TUTAJ

“The Age ofConsequences” – 29 czerwca 2017 r., godz. 12, Kinoteka, PałacKultury i Nauki, pl. Defilad 1, Warszawa

 

REO.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here