KIO odrzucił odwołania od decyzji Taurona ws. wyboru konsorcjum Rafako – Mostostal Warszawa

Krajowa Izba Odwoławcza (KIO) odrzuciła dwa odwołania od decyzji spółki Tauron Wytwarzanie w sprawie wyboru oferty złożonej przez konsorcjum Rafako-Mostostal Warszawa na wykonawcę bloku energetycznego o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III, poinformował Tauron. Jeden z odwołujących się – konsorcjum CNEEC – nie wyklucza odwołania od decyzji KIO do sądu.

– W dniu 25 marca 2013 r. Tauron powziął wiadomość o wydaniu przez KIO wyroku oddalającego dwa odwołania – podała spółka. Firma zastrzega, że oferentom przysługuje możliwość wniesienia skargi na wyrok KIO do Sądu Okręgowego w Katowicach w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia KIO.

Jeden z odwołujących się – konsorcjum CNEEC – nie wyklucza odwołania od decyzji KIO.

Na początku lutego do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) wpłynęły odwołania złożone przez konsorcjum: China National Electric Engineering Co., Ltd. i China Overseas Engineering Group Co., Ltd. oraz przez konsorcjum: SNC-Lavalin Polska Sp. z o.o., SNC-Lavalin Inc. i Hitachi Power Europe GmbH na wybór oferty konsorcjum Rafako – Mostostal Warszawa z ceną 5,41 mld zł brutto.

Wcześniej, przez trzy miesiące, trwały prace komisji przetargowej, która ostatecznie zarekomendowała zarządowi spółki wybór oferty konsorcjum Rafako SA – Mostostal Warszawa. Pozostałe oferty zostały odrzucone z uwagi na niespełnienie wymogów specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

W październiku 2012 roku wpłynęły cztery oferty ostateczne złożone przez następujących wykonawców (liderzy konsorcjów): China National Electric Engineering Co. Ltd, Rafako SA, Alstom Power Sp. z o.o. i SNC Lavalin Polska Sp. z o.o.

Najtańszą ofertę – wartą 4,90 mld zł – złożyło konsorcjum China National Electric Equipment Corporation – Covec. Oferty złożyły ponadto: konsorcjum Rafako (5,41 mld zł), SNC Lavalin Polska (5,91 mld zł) i Alstom Power (5,97 mld zł).

 

MZ
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here