KIC InnoEnergy oferuje wsparcie dla projektów dot. zrównoważonej energii


Do 11 października br. można składać wnioski owsparcie biznesowe i dofinansowanie dla firm pracujących nad innowacyjnymiprojektami w dziedzinie zrównoważonej energii – informuje KIC InnoEnergy.

 

Po udanej akcji „Zaproszenie do składania innowacyjnychpropozycji na rok 2016” firma KIC InnoEnergy, będąca motorem innowacji sektorazrównoważonej energii w całej Europie, rozpoczyna drugą turę programu 1 czerwca.Jest to już piąta edycja tej akcji, która skierowana jest do firm europejskich– start-upów, małych i średnich przedsiębiorstw lub większych firm, którychinnowacyjne projekty w dziedzinie zrównoważonej energii są już na etapie badawczo-rozwojowym, ale które potrzebują pomocy wewprowadzeniu produktu na rynek.

 

Podczas pierwszego tegorocznego naboru, który zamknięto wkwietniu, wpłynęło ponad 500 zgłoszeń od zainteresowanych innowatorów z całejEuropy. KIC InnoEnergy ma teraz nadzieję, że przyciągnie dodatkowe zgłoszenia.

 

Druga tura potrwa do 11 października2016 r. Po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń autorzy najbardziejobiecujących projektów zostaną poproszeni o przedstawienie swoich koncepcjikomisjom oceniającym KIC InnoEnergy. Kandydaci,których propozycje zostaną przyjęte, zostaną podani do wiadomości 19 grudnia2016 r.

 

– Sektor energetyczny przechodzi bezprecedensowe zmiany istaje wobec dużych wyzwań. Jeśli mamy redukować emisję zanieczyszczeń z myślą ozapewnieniu w przyszłości zrównoważonej i przystępnej w cenie energii, toinnowacyjność będzie miała kluczowe znaczenie dla powodzenia naszych wysiłków. Naszymzadaniem jest pomoc w realizacji innowacyjnych koncepcji i opieka nad nimi oraz,co bardzo ważne, wprowadzenie ich na rynek. O to właśnie chodzi w naszej akcjizbierania innowacyjnych propozycji. Nasz program umożliwia nawiązywaniekontaktów i współpracy, co ułatwia realizację projektów. Łączymy innowatorów zpartnerami z naszej branży i z innych sektorów z całej Europy, którzy mogąpomóc im w komercjalizacji pomysłów pozostających dotąd tylko w sferzekoncepcji – powiedział Diego Pavia, dyrektor naczelny KIC InnoEnergy. – Będzie to już siódme „zaproszenie” ogłoszone w ciągu ostatnich pięciu lat. Dotej pory zainwestowaliśmy 133 mln euro, pomagając w udostępnieniu klientom ponad70 nowych produktów i usług . Otwierając druginabór zgłoszeń w tym roku, zwracamy się do kandydatów ponownie z wezwaniem: dołączciedo nas, a pomożemy Wam przeobrazić Wasze koncepcje w rynkową rzeczywistość.

 

Oczekiwane są zgłoszenia dotyczące innowacji w ośmiu „obszarachtematycznych” określonych przez KIC InnoEnergy: czyste technologie węglowe i gazowe, magazynowanie energii, efektywnośćenergetyczna, energia z paliwchemicznych, energiaodnawialna, inteligentne ienergooszczędne budynki i miasta, inteligentna siećelektryczna, konwergencjasektorów zrównoważonej energii jądrowej i energii odnawialnej.

 

Aby dołączyćdo tegorocznych uczestników konkursu, prosimy zgłosić swoje zainteresowanie TUTAJ

 

KIC InnoEnergy jest platformą wspierającąinnowacje w sektorze zrównoważonej energii w całej Europie. Pracuje w trzechgłównych obszarach, gdzie gra rolę innowacja: edukacja, innowacjew tworzeniu produktów, zakładanie firm.

 

 

REO.pl

fot. Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here