Jerzy Buzek został Europosłem Roku w kategorii Energia


Jerzy Buzek, Danuta Hübner, Róża Thun oraz Filip Kaczmarek zostali wyróżnieni nagrodą Europosła Roku. To dotychczas rekordowa liczba polskich deputowanych otrzymujących tę prestiżową nagrodę, przyznawaną przez brukselski miesięcznik “The Parliament Magazine”.

Kryształowe statuetki w kształcie gwiazdy wręczane są co roku najbardziej pracowitym i wpływowym posłom do Parlamentu Europejskiego. Nagrody przyznawane są w 17 kategoriach.

Nagroda jest uznaniem szczególnej pracy i zaangażowania posłów w swoich komisjach parlamentarnych. Na pierwszym etapie nominacji wyboru dokonują organizacje pozarządowe oraz organizacje związane z przedmiotowym sektorem. Następnie europosłowie wybierają zwycięzców.

Jerzy Buzek dostał nagrodę w kategorii Energia.

– Po niemal jednomyślnym przyjęciu mojego raportu w Komisji Przemysłu i Energii w ubiegłym tygodniu, nagrodę tę traktuję jako kolejny wyraz poparcia dla moich wieloletnich starań o bezpieczeństwo energetyczne Europy, zwłaszcza Polski. Wiąże się to z możliwością wykorzystania wszystkich rodzajów źródeł energii (np. węgla, gazu łupkowego), a także wzmocnieniem pozycji negocjacyjnej Unii Europejskiej w relacjach z dostawcami z zewnątrz – powiedział były przewodniczący PE.

Jerzy Buzek otrzymał nagrodę za wkład w budowę energetycznej strategii i niezależności UE, w tym – zainicjowanie budowy Europejskiej Wspólnoty Energetycznej (wraz z J. Delorsem) oraz zaangażowanie na rzecz szybkiego wdrożenia wewnętrznego rynku energii UE.

 

Redakcja reo.pl

Jerzy Buzek Europosłem Roku w kategorii Energia, fot. mat. pras.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here