Janusz Piechociński wicepremierem i ministrem gospodarki


Premier Donald Tusk podczas wtorkowej konferencji prasowej poinformował, że nowym wicepremierem i ministrem gospodarki będzie Janusz Piechociński.

Decyzję o tym, kto zastąpi w rządzie Waldemara Pawlaka, podjęto podczas wczorajszego spotkania premiera Donalda Tuska i przewodniczącego PSL-u Janusza Piechocińskiego. Premier przyjął przedstawione przez PSL rekomendacje na stanowiska, w związku z czym Janusz Piechociński obejmuje funkcję wicepremiera i ministra gospodarki. Wniosek w tej sprawie ma zostać wysłany do prezydenta jeszcze dziś.

Premier dodał także, że umowa koalicyjna dobrze służyła trwałości koalicji, a PSL nie wystosowało propozycji zmian samej umowy koalicyjnej, dlatego zostały utrzymane w mocy dotychczasowe rekomendacje dla ministrów pracy i polityki społecznej.

– Deklaruję koleżankom i kolegom z rządu, panu premierowi bardzo ofiarną pracę. (…) Jestem posłem, a od dzisiaj ministrem i wicepremierem bardzo „pracolubnym”, bardzo konsekwentnym. (…) Chciałbym, abyśmy za rok mogli powiedzieć, jaka to była dobra współpraca, bo wzmocniła koalicję, wzmocniła polską politykę i dała duże szanse na chronienie polskiej gospodarki i podtrzymywanie procesów rozwojowych i modernizacyjnych naszego kraju – powiedział Janusz Piechociński.

Janusz Piechociński na stanowisku wicepremiera i ministra gospodarki zastapi Waldemara Pawlaka, który podał się do dymisji po przegranych w listopadzie wyborach na przewodniczącego Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 

Redakcja reo.pl
 

Janusz Piechociński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here