Janusz Palikot wzywa premiera do debaty o OZE

Janusz Palikot zaprosił Donalda Tuska do debaty na temat sytuacji energetycznej Polski. Propozycja przewodniczącego Twojego Ruchu jest reakcją na negatywne słowa premiera dotyczące energetyki odnawialnej.

– Zszokowała mnie wypowiedź pana premiera – powiedział Janusz Palikot po wtorkowej konferencji prasowej, na której Donald Tusk oświadczył, że jest tym politykiem, który „nie dał się nabrać na OZE”, w przeciwieństwie do Palikota właśnie czy Leszka Millera.

– Ponieważ pan premier przywiązuje taką uwagę do spraw energetycznych (…), wcześniej obiecał m.in. i energię z atomu, i gaz z łupków, i reaktywację węgla kamiennego, choć żadnej z tych rzeczy nie załatwił, proponuję, żeby odbyła się debata między nami na temat – powiedział Janusz Palikot. – Niech Tusk stawi się z ekspertami, jeśli chce, albo rozmawiajmy sami, ale niech taka debata się odbędzie – dodał.

Przewodniczący Twojego Ruchu podkreślił, że sam jest zwolennikiem OZE, które są szansą na uniezależnienie energetyczne Polski i na stworzenie ogromnej liczby miejsc pracy. Palikot dodał również, że rząd naraża kraj na ogromne straty z powodu nieuchwalenia ustawy o odnawialnych źródłach energii.

Janusz Palikot zapowiedział wysłanie listu ws. debaty do Kancelarii Premiera.

Redakcja reo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here