J. Piechociński: Ustawa o OZE w Sejmie do końca miesiąca

Chcemy OZE, które są rozproszone, oparte na naturalnych polskich surowcach i polskich technologiach – mówił wicepremier Janusz Piechociński w czwartek w radiowej “Trójce”. Zapowiedział też, że projekt ustawy o OZE jeszcze w styczniu trafi do Sejmu.

Wicepremier Piechociński przyznał w rozmowie, że jest duży nacisk ze strony organizacji branżowych na to, by ustawa o OZE została przyjęta jak najszybciej. Z drugiej jednak strony wielu przedsiębiorców wciąż domaga się poprawek w proponowanych regulacjach prawnych. Część branży chce nawet odrzucenia projektu – w tym tygodniu organizacje pozarządowe i zrzeszenia przedsiębiorców reprezentujące branżę OZE wystosowały list otwarty do premiera Donalda Tuska, w którym domagają się zaprzestania prac nad projektem ustawy w obecnym kształcie.

Według wicepremiera i ministra gospodarki nie opóźni to jednak prac na projektem ustawy, który zostanie skierowany do Sejmu jeszcze w styczniu.

Piechociński podkreślił również, że w jego opinii energetyka odnawialna w Polsce powinna być budowana w systemie rozproszonym, oparta na „polskich naturalnych surowcach, których mamy dużo i które są oparte na polskich technikach i technologiach”.

Redakcja reo.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here