J. Piechociński potwierdza: będą aukcje OZE

Wicepremier Janusz Piechociński potwierdził w poniedziałek informacje o pracach nad tzw. aukcjami OZE, które mają zastąpić system zielonych certyfikatów. Na przyszły miesiąc planowane jest zorganizowanie konsultacji społecznych na temat nowych rozwiązań – poinformował Obserwator Legislacji Energetycznej serwisu WysokieNapiecie.pl.

Podczas spotkania z przedstawicielami Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej wicepremier Janusz Piechociński poinformował, że ok. 10 września planuje spotkanie ze stroną społeczną, na którym zaprezentowane zostaną nowe założenia tzw. dużego trójpaku energetycznego. Minister gospodarki oczekuje, że do końca września ustawę przyjmie rząd – relacjonuje uczestnik spotkania dr Christian Schnell.

Jak informuje rozmówca Obserwatora Legislacji Energetycznej, podczas spotkania szef resortu gospodarki potwierdził, że w nowych założeniach ustawy znajdą się tzw. aukcje OZE. Ministerstwo planuje zastąpienie nimi, obowiązującego obecnie, systemu zielonych certyfikatów. Zgodnie z koncepcją (nie ma jeszcze projektu konkretnych przepisów) wsparcie do nowych inwestycji otrzymywaliby zwycięzcy przetargów, w których licytowana byłaby wysokość pomocy. Wygrywaliby ci, którym wystarczy najniższy poziom wsparcia. W zamian za to otrzymywaliby stałą dopłatę do sprzedawanej energii.

 

WysokieNapiecie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here