J. Bury: OZE może zbudować bezpieczeństwo Polski


Szef klubu parlamentarnego PSL mocno poparł energetykę prosumencką na organizowanej w Sejmie konferencji ludowców. To istotna zmiana w nastawieniu byłego wiceministra.

 

– Koszty zewnętrzne energetyki węglowej, to o czym mówią ekolodzy, to wszystko może sprawić, że będziemy budować już tylko elektrownię atomową i OZE – powiedział w piątek w Sejmie Jan Bury. – Energetyka odnawialna jest przede wszystkim czysta i może zbudować nasze bezpieczeństwo energetyczne na wiele lat – dodał.

 

To istotna ewolucja w nastawieniu byłego ministra skarbu, odpowiadającego przez pięć lat za nadzór nad państwowymi koncernami energetycznymi.

Przypomnijmy, że wiceszef rady wykonawczej PSL w pierwszym głosowaniu nad tzw. poprawką prosumencką swojego partyjnego kolegi Artura Bramory, znalazł się w przegłosowanej mniejszości posłów PSL, którzy wspólnie z PO próbowali ją zablokować. Jan Bury dopiero w drugim głosowaniu nad utrzymaniem poprawki, zagłosował zgodnie z ustaleniami całego klubu PSL – pozwalając na jej wejście w życie.

 

Klub parlamentarny PSL był gospodarzem konferencji poświęconej energetyce odnawialnej w Polsce.

 

Redakcja reo.pl

fot. freeimages.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here