Inventi i chińska NCPE nadal rozmawiają o współpracy w segmencie OZE

Notowana na NewConnect spółka Inventi i chińska grupa North China Power Engineering (NCPE) nadal rozmawiają o wpsółpracy w sektorze OZE – wynika z raportu Inventi.

– Aktualnie spółka i NCPE rozważają nie tylko współpracę w obszarze realizacji i finansowania projektów farm wiatrowych, ale także farm fotowoltaicznych oraz możliwości stworzenia powiązań kapitałowych – podała Inventi.

Spółka wyjaśnia, że sfinalizowanie rozmów dotyczących wspólnych projektów wydłuża się z powodu braku ostatecznego kształtu ustawy o odnawialnych źródłach energii.

– Drugim znaczącym powodem, dla którego rozmowy z NCPE nie zostały jeszcze sfinalizowane, jest duża ostrożność strony chińskiej w podejmowaniu decyzji w sprawach angażowania kapitału w znaczące projekty, która szczególnie wzrosła po nieudanych negocjacjach NCPE z podmiotami uczestniczącymi i organizującymi budowę bloku energetycznego w Jaworznie – podkreśla Inventi.

W połowie 2013 roku spółka informowała, że podpisze z NCPE umowę ramową przewidującą m.in. budowę w Polsce dwóch farm wiatrowych o ogólnej mocy 350 MW.

Wcześniej podawała, że z NCPE przygotowuje dla wspólnej realizacji kontrakt w zakresie budowy dwóch farm wiatrowych o mocy 250 MW. Wartość tego kontraktu szacowana była na kwotę 350 mln euro.

Inventi informowała wtedy, że rozwija współpracę z chińską firmą NCPE, przy jednoczesnym udziale partnera litewskiego, z którym NCPE od dłuższego czasu współdziała w zakresie organizacji kontraktów na rynku Europy Wschodniej.

Marcin Zaremba

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here