Inventi i chińska NCPE chcą zbudować 2 farmy wiatrowe o mocy 350 MW


Notowana na NewConnect spółka Inventi spodziewa się, że w połowie lipca podpisze z chińską grupą North China Power Engineering (NCPE) umowę ramową przewidującą m.in. budowę w Polsce dwóch farm wiatrowych o ogólnej mocy 350 MW, poinformowała Inventi.

 

– NCPE dopracowało z Inventi ostateczną wersję umowy ramowej na budowę dwóch farm wiatrowych o ogólnej mocy 350 MW, której podpisanie spodziewane jest w połowie lipca – podała Inventi.

Wcześniej spółka informowała, że z NCPE przygotowuje dla wspólnej realizacji kontrakt w zakresie budowy dwóch farm wiatrowych o mocy 250 MW. Wartość tego kontraktu szacowana jest na kwotę 350 mln euro.

Inventi podała, że rozwija współpracę z chińską firmą NCPE, przy jednoczesnym udziale partnera litewskiego, z którym NCPE od dłuższego czasu współdziała w zakresie organizacji kontraktów na rynku Europy Wschodniej.

Według spółki, strategia chińskiej firmy NCPE obejmuje znacznie szersze budowanie rynku, wykraczające poza Polskę i odnosi się do wielu krajów Europy Wschodniej, takich jak: Litwa, Białoruś, Rosja i Kazachstan. – Wykonanie tej strategii pozwoliło zawrzeć stosowne umowy i porozumienia tworzone na bazie wcześniejszych, przed uzgodnieniami z Inventi, zobowiązań z podmiotami gospodarczymi z wyższej wymienionych krajów, a także z polską firmą Rafako, w zakresie budowy bloku energetycznego w Jaworznie – podała Inventi.

W poniedziałek NCPE zawarła z Rafako umowę konsorcjum w sprawie zakresu prac przy budowie węglowego bloku energetycznego o mocy 800-910 MW w Elektrowni Jaworzno III – Elektrownia II. Warunki umowy zostały utajnione i zostaną upublicznione do 31 lipca br., do którego planowane jest zawarcie kontraktu z zamawiającym Tauronem Wytwarzanie.

fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here