Innogy Polska kupiła udziały w spółce Foton Technik


Innogy Polska wzmacnia swoją pozycję na rynkuusług fotowoltaicznych – firma podpisała umowę nabycia większościowych udziałów Foton Technik Sp. z o.o., z opcją nabycia pozostałych udziałów wprzyszłości.

 

InnogyPolska przejęła 50% i 1 udział spółki z branży fotowoltaicznej. Foton Technik zajmujesię sprzedażą i instalacją fotowoltaiki dla gospodarstw domowych, gospodarstw rolnych, małych i średnich firm oraz Jednostek SamorząduTerytorialnego. Akwizycjaposzerza dotychczasową ofertę innogy Polska z zakresu sprzedaży rozwiązań optymalizującychkoszty energii elektrycznej za pomocą odnawialnych źródeł energii oraz promujeszerokie wykorzystanie takich źródeł.

 

– Akwizycja Foton Technik, jest ważnymelementem rozwoju naszej oferty fotowoltaicznej na polskim rynku  – mówi Filip Thon, prezes innogy Polska –  Wierzymyw to, że mniejsze, prężne organizacje są w stanie na zasadach „rapid prototyping”tworzyć elastyczne oferty, dopasowane do potrzeb klienta i w ten sposóbnaturalnie powiększyć naszą obecność na rynku.

 

Innogy Polska od dwóch lat rozwija swoją ofertę fotowoltaiczną dla całegorynku, zarówno dla klientów indywidualnych,jak i dla biznesu na terenie całej Polski. W ramach swojej oferty innogy Polskazapewnia audyt mający na celu określenie potencjału instalacji i jejrozmieszczenia, przygotowanie projektu koncepcyjnego, wykonanie instalacji, ajuż po jej uruchomieniu – również monitoring pracy i wytwarzania energii.

 

FotonTechnik to polska spółka zajmująca się doradztwem energetycznym oraz sprzedażąrozwiązań obniżających koszty energii elektrycznej z wykorzystaniem odnawialnychźródeł energii w Polsce. Firma prowadzi również ogólnopolską działalnośćedukacyjną, prowadząc szkolenia i projekty mające na celu podnoszenieświadomości dotyczącej wykorzystania energii słonecznej.

REO.pl

fot. Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here