InnoEnergy rozpoczyna szóstą „Rundę Inwestycyjną dla projektów innowacyjnych”


Największyeuropejski akcelerator biznesu w energetyce, InnoEnergy, rozpoczyna właśnieszóstą edycję „Rundy Inwestycyjnej”. Jej celem jest wsparcie oraz promocjainnowacyjnych technologii w sektorze energii.

Nową edycję „RundyInwestycyjnej dla projektów innowacyjnych” stworzono z myślą o nowatorskichpomysłach technologicznych oraz modelach biznesowych, dobrze wpisujących się wewolucję, której obecnie podlega energetyka. InnoEnergy tworzy dla nich warunkirozwoju w ramach swojej ogólnoeuropejskiej sieci, złożonej z przedsiębiorstw,ośrodków akademickich i ekspertów branżowych. Dzięki współpracy, startupy, małei średnie firmy oraz duże koncerny mają większe szanse na sprostanie wyzwaniom,jakie stawia przed nimi komercjalizacja technologii, a czas, jaki upływa międzyzakończeniem fazy badań a rynkowym wdrożeniem, ulega istotnemu skróceniu.

– Innowacje wenergetyce są istotne w procesach redukowania emisji, ograniczenia zmian klimatui dostarczania zrównoważonej energii krajom na całym świecie – stwierdził DiegoPavia, dyrektor wykonawczy InnoEnergy. – Rezultaty naszych wcześniejszych „Rundinwestycyjnych” już mają realny wpływ zarówno na środowisko, jak i na wynikisprzedaży wspartych przez nas przedsięwzięć, która prognozowana jest napoziomie ponad 3 miliardów euro. To imponujący wynik – dodał.

Od czasówpierwszej „Rundy Inwestycyjnej” w 2011 roku InnoEnergy z powodzeniemsfinansowało projekty w łącznej kwocie 1,2 miliarda euro, z czego udziałInnoEnergy wyniósł 147 milionów euro. Pozostała część została sfinansowanaprzez partnerów oraz inwestorów. Ogółem w całej Europie realizowanych jest 250projektów, w wyniku których wprowadzono na rynek 78 innowacyjnych produktów iusług.

– Współfinansowanieprojektu to oczywiście jeden z kluczowych elementów naszej oferty. Jednak to conas wyróżnia i jest szczególnie atrakcyjne dla firm z sektora małych i średnichprzedsiębiorstw to przede wszystkim aktywne wsparcie w wejściu na zagranicznerynki oraz możliwość współpracy z czołowymi graczami sektora energetycznego wEuropie – powiedział Jakub Miler, dyrektor zarządzający InnoEnergy w Polsce.

„RundaInwestycyjna” trwa od 1 lutego do 7 kwietnia 2017 roku.

mat. pras.
fot. Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here