ING nie będzie już inwestować w węgiel


Grupa ING poinformowała, że zdecydowała się zakończyć finansowanie nowych elektrowni węglowych i kopalni węgla energetycznego na całym świecie, ze skutkiem natychmiastowym.

W związku z postępującymi zmianami klimatycznymi na świecie Grupa ING podjęła decyzję o zaprzestaniu finansowania nowych elektrowni węglowych i nowych kopalni węgla energetycznego. ING nie będzie finansować żadnych nowych klientów, których działalność jest ponad 50 proc. zależny od eksploatacji węglowych elektrowni i kopalni węgla energetycznego. Dzięki tej decyzji Grupa ING ma nadzieję przyczynić się do zatrzymania negatywnych zmian klimatycznych.

– Zmiana klimatu jest wyjątkowym wyzwaniem dla naszego świata, a banki mają realną odpowiedzialność za rozwiązywanie go – powiedział prezes ING Ralph Hamers.

Grupa poinformowała jednak, że będzie honorować zobowiązania wobec dotychczasowych klientów. W Polsce bank będzie kontynuował dotychczasową współpracę ze swoimi klientami z tych branż.

Grupa ING podkreśla, że od lat wspiera przedsięwzięcia ekologiczne i sukcesywnie zwiększa finansowanie energii odnawialnych. Na koniec 2014 roku było to zaangażowanie na poziomie 43 proc. w porównaniu do 25 proc. na koniec 2009 roku.
 

reo.pl

fot. oatsy40/CC BY 2.0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here