Ikea będzie sprzedawać panele słoneczne


W ofercie sieci sklepów Ikea pojawią się wkrótce zestawy paneli słonecznych. Na razie jednak taka oferta będzie dostępna jedynie na rynku brytyjskim.

Już wkrótce Brytyjczycy oprócz mebli czy wyposażenia wnętrz będą mogli kupić w szwedzkiej sieciówce także kolektory słoneczne. Jak informuje serwis Wyborcza.pl, panele produkowane przez chińską firmę Hanergy będą miały moc 3,36 kW. Zestaw, razem z instrukcją montażu i poradami dotyczącymi serwisowania, będzie kosztować – w przeliczeniu na złotówki – ponad 28 tys. zł.

Na razie panele pojawią się tylko w brytyjskich sklepach sieci, ale jeśli nowy produkt będzie się cieszył dużym zainteresowaniem klientów, niewykluczone, że Ikea rozszerzy ofertę na inne rynki.

Panele słoneczne to nie pierwszy krok w historii szwedzkiej sieci meblowej, którego celem jest promocja OZE. Ikea od lat dba o swój ekologiczny wizerunek. Firma inwestuje w OZE i podejmuje szereg działań mających na celu ograniczenie zużycia energii, zarówno w swoich sklepach, jak i w domach klientów. W ubiegłym roku zapowiedziano, że od 2020 roku wszystkie markety należące do Ikei w 100 proc. przejdą na zieloną energię.

– Celem Ikea jest też stałe ograniczanie naszego wpływu na środowisko i większa dbałość o naszą planetę, aby wszystkim żyło się lepiej na co dzień. Planujemy więc kontynuować inwestycje, zarówno w energię odnawialną, jak i inne rozwiązania umożliwiające życie w sposób bardziej ekologiczny – mówiła w czerwcu br. Evelyn Higler, dyrektor sieci sklepów Ikea w Polsce, podczas oficjalnego uruchomienia farmy wiatrowej w Rymanowie.

Obecnie Ikea posiada w Polsce trzy farmy wiatrowe, wszystkie zlokalizowane na Podkarpaciu.

 

Redakcja reo.pl

Ikea, fot. John Pastor/CC BY-ND 2.0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here