Iberdrola sprzedaje 32 farmy wiatrowe we Francji

Hiszpańska Iberdrola poinformowała 31 grudnia ub. roku, że sprzedaje 32 lądowe farmy wiatrowe zlokalizowane we Francji na rzecz konsorcjum z udziałem EDF Energies Nouvelles, MEAG i GE Energy Financial Services.

Hiszpański koncern energetyczny zawarł porozumienie o sprzedaży 32 lądowych farm wiatrowych o łącznej mocy 321,4 MW z konsorcjum z udziałem EDF Energies Nouvelles (20 proc.), MEAG (40 proc.)i GE Energy Financial Services (40 proc.).

Wartość transakcji to 350 mln euro i dodatkowo 50 mln euro – w zależności od efektywności poszczególnych farm wiatrowych.

Farmy wiatrowe, zlokalizowane na terenie Francji, zostały uruchomione w latach 2006-2012. Wszystkie mają zawarte długoterminowe kontrakty na sprzedaż energii elektrycznej w ramach obowiązującego we Francji systemu feed-in tariff.

Jak poinformowała Iberdrola, transakcja ta wpisuje się w plan na lata 2012-2014, zgodnie z którym spółka zamierza pozbyć się swoich aktywów non-core o wartości 2 mld euro. Działanie to ma na celu zmniejszenie zadłużenia, poprawę wskaźników finansowych i utrzymanie swojego ratingu.

W ubiegłym roku Iberdrola sprzedała projekty o wartości ok. 850 mln euro, w tym siedem farm wiatrowych w Niemczech.

 

Redakcja reo.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here