Herkules ma pierwsze umowy z REpower na usługi dźwigowe w dwóch projektach farm wiatrowych

Firma Herkules, zajmująca się m.in. montażem turbin wiatrowych, głównie dla firmy Nordex, zawarła z REpower Systems umowy na realizację usługi dźwigowej dla dwóch projektów farm wiatrowych w miejscowościach Grabik i Poniatowo – poinformowała spółka. To pierwsze kontrakty z REpower.

– Podpisanie tych kontraktów jest dla Herkules istotnym bodźcem z uwagi na fakt, że to pierwsze kontrakty podpisane z firmą REpower. Wierzymy, że ich realizacja pozwoli na rozwinięcie współpracy z nowym partnerem – podał Herkules.

We wrześniu Herkules zakończył przed terminem montaż 19 wiatraków dla Nordex w projekcie Wysoka II na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Przedmiotem umowy była obsługa projektu w zakresie transportu oraz montażu 19 turbin wiatrowych. Zarząd Herkules przewidywał, że w ramach zawartego kontraktu w 2013 roku osiągnie przychody w wysokości ok. 1,25 mln euro, czyli ok. 5,2 mln zł.

Poza obsługą projektu w zakresie transportu oraz montażu turbin, Herkules zapewniał również zaplecze logistyczne budowy. Przychody w roku 2013 z tytułu obsługi logistycznej projektu, zarząd Herkules szacował na poziomie 380 tys. zł

Projekt Wysoka II był kontynuacją projektu wiatrowego Wysoka I, który również realizowany był, w analogicznym zakresie, przez Herkules.

Herkules informował też ostatnio, że dostanie 17,5 mln zł dotacji z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) na projekt „2 turbiny w 72 godziny”, polegający na innowacyjnym wznoszenia elektrowni wiatrowych. Całkowity szacunkowy koszt brutto inwestycji wyniesie 35,6 mln zł.

Inwestycja umożliwi Herkulesowi pozyskanie jednostek sprzętowych niezbędnych do prowadzenia usług szybszego montażu elektrowni wiatrowych.

 

Marcin Zaremba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here