Grupa Amber Energia zmienia nazwę na AMB Energia

Grupa Amber Energia, działająca w sektorze energetycznym, zmienia nazwę na AMB Energia. Jak poinformowano w komunikacie, zmiana nazwy spółki wynika z długofalowego planu rozwoju i konieczności dopasowania strategii do zmieniających się warunków rynkowych.

Strategia AMB Energia zakłada rozwój Grupy w trzech segmentach rynku energetycznego: obrót energią elektryczną, odnawialne źródła energii i efektywność energetyczna. Kontynuując swoje działania nakierowane na zwiększanie portfela klientów w obszarze sprzedaży energii elektrycznej, spółka równocześnie rozbudowuje portfel projektów OZE w obszarze energetyki wiatrowej i słonecznej. Częścią strategii spółki jest ciągłe wprowadzenie do swojej oferty innowacyjnych rozwiązań. – W branży energetycznej w wielu obszarach jesteśmy liderem – mówi Przemysław Pięta, prezes Zarządu AMB Energia. – Pierwsi rozpoczęliśmy masowe pozyskiwanie klientów biznesowych od konkurencji na rynku TPA, pierwsi wprowadziliśmy ofertę pakietową – sprzedaż energii połączona z doradztwem energetycznym, mikro generacją energii oraz obsługą w standardzie premium, bez względu na wysokość rachunków klienta – dodaje Pięta.

Poprzez spółkę Lumen Technik, AMB Energia rozwija działalność w obszarze efektywności energetycznej. W segmencie kolektorów słonecznych regularnie poszerza ofertę o nowe produkty. Poza kolektorami słonecznymi i fotowoltaiką, Lumen Technik wprowadził do oferty pompy ciepła i kotły na biomasę. W obszarze OZE firma koncentruje się na naziemnych instalacjach fotowoltaicznych. – Budujemy pierwszą prywatną komercyjną farmę fotowoltaiczną w Polsce w Lipsku koło Augustowa. Planujemy uruchomienie kolejnych instalacji w roku 2014 – mówi Pięta.
 

Redakcja reo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here