Grodno SA zrealizowało instalację PV o mocy 108 kWp

Spółka Grodno S.A., dystrybutor artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych, zrealizowała instalację fotowoltaiczną o mocy 108 kWp. Panele fotowoltaiczne zasiliły Zakład Przetwórstwa Mięsnego w Starowej Górze pod Łodzią. Projekt został przeprowadzony przez Grodno w ramach strategicznego rozwoju usług specjalistycznych w obszarze fotowoltaiki.

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 108kWp została zrealizowana na dachu Zakładów Przetwórstwa Mięsnego w Starowej Górze pod Łodzią. Grodno opracowało projekt, wyceny oraz wykonawstwo całej inwestycji. Spółka dostarczyła również kluczowe dla instalacji komponenty renomowanych firm, m.in. panele PV SolarWorld oraz inwertery SMA Solar.

Zrealizowana instalacja złożona z 432 paneli fotowoltaicznych charakteryzuje się wysoką wydajnością – zasila zakład, którego zapotrzebowanie energetyczne w każdym momencie pracy przekracza możliwość generacji z paneli PV. Całość energii wyprodukowanej przez fotowoltaikę jest więc zużywana na potrzeby zakładu. Łączne oszczędności wynikające z instalacji szacuje się na ok. 50 tys. zł w skali roku.

– W ostatnim roku widzimy skokowy wzrost zainteresowania projektami fotowoltaicznymi. Wraz z popularyzacją alternatywnych źródeł energii, coraz więcej klientów decyduje się na instalacje w domach i obiektach publicznych – mówi Andrzej Jurczak, prezes Grodna. – Polacy są praktyczni. Skoro widzą długoterminowe korzyści finansowe w instalacji paneli fotowoltaicznych, to są skłonni zainwestować w takie projekty – dodaje Jurczak.

Zarząd planuje dalszy rozwój tego segmentu. Obecnie udział fotowoltaiki w sprzedaży spółki wynosi 1,5 proc. Do końca roku 2015/2016 segment ten powinien odpowiadać za 5 proc. sprzedaży ogółem.

Redakcja reo.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here