GreenEvo z misją handlową w Algierii

Pierwszym krajem, który w tym roku odwiedzili polscy przedsiębiorcy skupieni w GreenEvo, była Algieria. W trakcie misji firmy zaprezentowały swoje technologie oraz wzięły udział w licznych spotkaniach biznesowych.

W trakcie wyjazdu polscy przedsiębiorcy wzięli udział w seminariach biznesowych w Algierze i Ghardai. W ich trakcie spotkali się łącznie z około 150 algierskimi przedsiębiorcami zainteresowanymi współpracą. Firmy GreenEvo uczestniczyły także w targach ALGIER FIA 2013. Prezentacji oferty polskich przedsiębiorców towarzyszyły dwustronne rozmowy z potencjalnymi partnerami algierskimi. Stoisko GreenEvo w trakcie targów odwiedziło ponad 300 osób.

Kolejnym elementem wyjazdu było spotkanie z przedstawicielami Izby Przemysłowo-Handlowej Algierii.

W czasie oficjalnych prezentacji oraz rozmów polskiej delegacji towarzyszyli przedstawiciele Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Algierze: Janusz Pisz – Radca, Kierownik WPHI, Maciej Kowalski – II Sekretarz WPHI oraz Amel Kouri – Ekspert WPHI. Wspierali oni polskich przedsiębiorców wiedzą merytoryczną i znajomością kultury algierskiej.

W wyjeździe do Algierii wzięło udział 10 firm GreenEvo. W tym roku zaplanowane zostały misje handlowe jeszcze m.in. w takich krajach, jak: Azerbejdżan, Chorwacja, Gruzja, Kazachstan, Mołdawia, Rosja, Ukraina i Wietnam.

GreenEvo to autorski projekt Ministerstwa Środowiska, którego celem jest promocja polskich, prośrodowiskowych technologii na arenie międzynarodowej. Dotychczas odbyły się cztery edycje przedsięwzięcia. W ich ramach zostało wyłonionych 48 laureatów.

Zwycięzcom konkursu przysługują liczne formy wsparcia – m.in. bogaty pakiet szkoleń czy produkcja indywidualnych filmów o oferowanych technologiach. Dodatkowo firmy otrzymują możliwość uczestnictwa w misjach gospodarczych wraz z przedstawicielami polskiego rządu, a także licznych seminariach, spotkaniach biznesowych oraz konferencjach.

 


 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here