GreenEvo: Ostatnie dni na złożenie wniosku

W poniedziałek, 18 lutego upływa termin zgłaszania wniosków do konkursu GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii. Na zwycięskie firmy czekają m.in. szkolenia oraz wyjazdy na zagraniczne misje gospodarcze wraz z przedstawicielami polskiego rządu. Program jest w 100 proc. finansowany przez Ministerstwo Środowiska.

GreenEvo to autorski projekt Ministerstwa Środowiska, którego celem jest promocja za granicą polskich technologii środowiskowych. W konkursie mogą wziąć udział firmy z sekatora MŚP, które oferują wdrożone już rozwiązania z obszaru ochrony środowiska. Nie wymagamy, aby zgłaszane technologie były bardzo zaawansowane technicznie. Liczy się przede wszystkim pomysł i łatwość adaptacji rozwiązania na zagranicznych rynkach – mówi wiceminister Jaczewska. Przykładem hitu eksportowego GreenEvo jest brykieciarka firmy Biomasser, wykorzystywana m.in. w Tanzanii. Wyjątkowość rozwiązania polega na możliwości jego zastosowania w dowolnym miejscu oraz przemieszczania urządzenia w razie potrzeby.

– Bez wątpienia warto wziąć udział w programie. Dla firmy laureata to liczne korzyści związane z promocją technologii w Polsce i za granicą. Do tej pory, w ramach trzech edycji GreenEvo, wyłoniliśmy 40 laureatów. Połowa z tych firm podpisała umowy dystrybucyjne z zagranicznymi partnerami. Ponadto przedsiębiorcy biorą udział w około 3-4 zagranicznych misjach handlowych. Przed każdym takim wyjazdem dokładnie analizujemy rynek pod kątem zapotrzebowania na rozwiązanie oferowane przez laureatów GreenEvo. Co ważne – firmę to nic nie kosztuje. Udział w programie jest w 100 proc. finansowany przez Ministerstwo Środowiska – mówi wiceminister Beata Jaczewska.

Inne korzyści dla firm to m.in. szkolenia i usługi doradcze oraz pomoc w udoskonalaniu oferty tak, by spełniała ona oczekiwania zagranicznych kontrahentów.

Firma, która zdecyduje się na udział w konkursie, musi nadesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy, który razem z regulaminem dostępny jest na stronie www.greenevo.gov.pl. Termin zgłoszenia upływa 18 lutego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here