GreenEvo nominowany do europejskiej nagrody

Projekt Ministerstwa Środowiska – GreenEvo – został nominowany do prestiżowej Europejskiej Nagrody Sektora Publicznego EPSA 2013 (European Public Sector Award). Celem konkursu jest promocja innowacyjnych inicjatyw publicznych państw Unii Europejskiej na arenie międzynarodowej.

Konkurs EPSA jest organizowany od 2007 roku przez Europejski Instytut Administracji Publicznej. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Przetrwać burzę. Innowacyjne rozwiązania na czas kryzysu”. Do konkursu zgłoszono w tym roku 230 projektów z 26 państw członkowskich. Do dalszego etapu zakwalifikowało się 47. Najwięcej zgłoszeń napłynęło z Hiszpanii, Polski, Włoch, Portugali i Rumuni.

Projekt GreenEvo został zgłoszony w kategorii „European and National”. Ogłoszenie laureatów jest planowane na październik br. Do rozstrzygnięcia konkursu mamy jeszcze kilka tygodni. – Tymczasem już teraz jestem dumny z polskich, innowacyjnych firm, które decydują o sukcesie GreenEvo. Te firmy z jednej strony tworzą nowe, przyjazne środowisku miejsca pracy w Polsce, z drugiej – przyczyniają się do rozwiązania problemów środowiskowych na całym świecie – mówi Marcin Korolec, minister środowiska.

Konkurs EPSA jest organizowany od 2007 roku. W ramach przedsięwzięcia zebrano dotychczas ok. tysiąca publicznych inicjatyw i projektów. Tworzą one bogatą bazę cennych doświadczeń i wiedzy dla pracowników administracji publicznej państw UE.

Wśród polskich instytucji publicznych nagrodzonych dotychczas w konkursie EPSA znajduje się Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). W 2011 r. otrzymał on wyróżnienie – Certyfikat Dobrych Praktyk Europejskiej Nagrody Sektora Publicznego 2011 (Best Practice Certificate EPSA 2011) za program dopłat do kredytów na zakup i montaż kolektorów słonecznych. Więcej informacji – zobacz na stronie NFOŚiGW.

 


 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here