GreenEvo: Nagrodzono polskie zielone technologie


12 polskich firm z sektora zielonych technologii otrzymało z rąk wiceministra środowiska Marcina Korolca statuetki Laureatów GreenEvo – Akceleratora Zielonych Technologii. To już 6. edycja przedsięwzięcia Ministerstwa Środowiska.

– Pomysłowość polskich przedsiębiorców nie przestaje nas zaskakiwać. Zielone technologie zgłaszane w ramach projektu GreenEvo odpowiadają na coraz to nowe wyzwania środowiskowe, trafiając w zapotrzebowanie rynku. Dowodem ich skuteczności jest, między innymi, stosowanie technologii GreenEvo na całym świecie – powiedział w trakcie gali minister Marcin Korolec.

Wśród nagrodzonych technologii znalazły się m.in. reaktor do produkcji biopaliw typu Biodiesel FAME Małopolskiego Centrum Odnawialnych Źródeł Energii „BioEnergia”, aktywizująca platforma dla uczestników rynków energii firmy Energy Data Lab Sp. z o.o. i turbozespół wodny typu STK-PMG firmy Gajek Engineering Sp. z o.o.

Program GreenEvo to projekt Ministerstwa Środowiska przygotowany dla polskich firm działających w obszarze zielonych technologii. Głównym celem przedsięwzięcia jest pomoc przedsiębiorcom w poruszaniu się na rynkach międzynarodowych i zapewnienie wsparcia dla transferu ich technologii za granicę.
 

reo.pl

źródło: MŚ

fot. MŚ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here