Google pomoże zainstalować panele PV


Nowa aplikacja Google – Project Sunroof ma pomóc odpowiedzieć na pytanie, czy w danym miejscu opłaca się zainstalować panele fotowoltaiczne.

Google od dawna znany jest z inwestycji w zielone technologie, teraz amerykański koncern postanowił pomóc osobom, które rozważają możliwość zainstalowania na własnym dachu paneli fotowoltaicznych.

Dzięki aplikacji Project Sunroof będzie można sprawdzić, jaka instalacja będzie w danym miejscu najodpowiedniejsza i ile energii uda się z niej wyprodukować.

Wystarczy wprowadzić adres miejsca, w którym ma powstać instalacja PV, a dzięki danym z Google Maps i informacjom z innych baz danych aplikacja stworzy indywidualną analizę dachu, uwzględniając takie aspekty jak jego powierzchnia i nasłonecznienie. Dzięki temu Project Sunroof zarekomenduje optymalną instalację fotowoltaiczną.

Project Sunroof jest na razie tylko testową aplikacją i działa na bardzo ograniczonym terenie, m.in. w San Francisco i Bostonie, jednak Google planuje poszerzyć jej zakres o całe Stany Zjednoczona, a następnie kolejne kraje.

Zobacz film:

https://youtu.be/_BXf_h8tEes

źródło: Google/YouTube

 

reo.pl

fot. Google.YouTube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here