Google dostarczy internet dzięki zasilanym energią słoneczną dronom

Google kupił firmę Titan Aerospoace, produkującą zasilane energią słoneczną drony. Ma to pomóc w rozwinięciu dostaw internetu bezprzewodowego do odległych części świata. Wcześniej możliwość kupna producenta „ekodronów” rozważał Facebook.

Kupno Titan Aerospace pozwoli Google rozwinąć dostęp do internetu w odległych regionach świata. W ubiegłym roku Google uruchomił małą sieć balonów mających dostarczyć dostęp do sieci na półkuli południowej. Zasilane energią słoneczną drony, które mogą utrzymywać się w powietrzu nawet kilka lat, dostarczą sygnał internetowy w nawet najodleglejszych regionach kuli ziemskiej.

Decyzja o nabyciu przez Google producenta „ekodronów” została ogłoszona zaledwie kilka tygodni po tym, jak o rozpoczęciu prac nad własnym modelem dronów zasilanych energią słoneczną poinformował Facebook. Z doniesień zagranicznych mediów wynika, że Mark Zuckerberg i spółka sami rozważali wcześniej możliwość kupna Titan Aerospace.

Jak informuje Google, zatrudniająca 20 osób Titan Aerospace w najbliższej przyszłości nie zmieni swojej siedziby, która obecnie znajduje się w Nowym Meksyku.

Redakcja reo.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here