Gmina Witnica oferuje działki pod farmy PV


Gmina Witnica w woj. lubuskim oferuje grunty pod farmy fotowoltaiczne. Najciekawszy teren to sześć działek o łącznej powierzchni 78.37 ha. Nieruchomość jest niezabudowana i nieuzbrojona. Wcześniej była użytkowana rolniczo, obecnie jest to łąka, płaska, mocno nasłoneczniona, w niektórych miejscach porośnięta pojedynczymi krzakami – informuje Urząd Gminy.

Jak czytamy na stronie UG Witnica, oferowany pod farmy fotowoltaiczne teren graniczy od północy z gruntami miasta Witnica. Jest skomunikowany z drogami gminnymi. Przeznaczenie i sposób zagospodarowania nieruchomości określono w decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu – jest to teren przeznaczony pod budowę elektrowni fotowoltaicznej. W bliskim sąsiedztwie działki znajduje się Główny Punkt Zasilania firmy Enea, co znacznie ułatwia włączenie elektrowni do sieci.

Burmistrz Dariusz Jaworski ogłosił przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę tego gruntu na okres 27 lat. Wywoławcza wysokość czynszu rocznego netto wynosi 330 000,00 zł.

Druga nieruchomość pod budowę elektrowni fotowoltaicznej to dwie działki o łącznej powierzchni 5,9 ha, w południowej części miasta Witnica. Teren jest płaski i niezabudowany. Graniczy z obszarem Witnickiej Strefy Przemysłowej. Działki są odkryte, dobrze nasłonecznione. Nieruchomość jest skomunikowana z siecią dróg miejskich. Ten teren również posiada już wydaną decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu jako teren przeznaczony pod budowę elektrowni fotowoltaicznej. W bliskim sąsiedztwie działki znajduje się Główny Punkt Zasilania firmy Enea, co znacznie ułatwia włączenie elektrowni do sieci.

Burmistrz Dariusz Jaworski ogłosił przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę tego gruntu na okres 27 lat. Wywoławcza wysokość czynszu rocznego netto wynosi 50 000,00 zł.

Redakcja reo.pl

źródło: UG Witnica

fot. freeimages.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here