Global Energy: Zmiana w Radzie Nadzorczej i nowy partner biznesowy

ZWZA Global Energy, notowanej na GPW spółki działającej w sektorze OZE, 26 czerwca 2013 roku podjęło uchwałę o zmianie składu Rady Nadzorczej. Spółka podpisała również porozumienie o współpracy z Chinese Investments Bulgaria w zakresie prowadzonych i nowych inwestycji w odnawialne źródła energii na terenie Bułgarii i Rumunii.

Jak poinformowała spółka, w składzie Rady Nadzorczej Global Energy zasiądą jak dotychczas prof. Andrzej Jasiński jako przewodniczący, Mario Zahariev – zastępca przewodniczącego, oraz Viktor Azmanov – członek Rady Nadzorczej będący jednocześnie szefem Bułgarsko-Chińskiej Izby Handlowej. Nowymi członkami RN są dr Wojciech Batusiewicz, mgr inż. Romuald Bogusz, David Thomas, dr Jan Waluszewski.

Dr Wojciech Batusiewicz jest ekspertem w dziedzinie projektów OZE, szczególnie farm wiatrowych i biogazowni, doradcą rządu oraz największych polskich koncernów w sprawach energetycznych. Związany ze spółką Inventi S.A, ekspert Polskiej Izby Gospodarczej Ekorozwój.

Mgr inż. Romuald Bogusz specjalizuje się w koncepcjach i rozwoju projektów energii odnawialnej (z biogazu, przy wykorzystaniu potencjału odpadów przemysłu spożywczego, komunalnego i rolnictwa, integracji projektów biomasy, wiatru i słońca). Prezes Zarządu BMB Promotion Sp. z o.o. oraz Regen Eco sp. z o.o., członek Zarządu Polskiej Izby Gospodarczej Ekorozwój.

David Thomas, specjalista w dziedzinie bankowości inwestycyjnej i pozyskiwania finansowania dla spółek kapitałowych. Członek Zarządu Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej (BPCC) oraz przewodniczący Rady Nadzorczej Brytyjskiej Izby Handlowej w Europie (COBCOE).

Dr Jan Waluszewski, ekspert w dziedzinie prawa handlowego i instrumentów finansowych, prawnik z doświadczeniem praktycznym i naukowo-dydaktycznym, posiada kompetencje w zakresie przepisów prawa dotyczących zaawansowanych transakcji kapitałowych. Docent w Wyższej Szkole Handlowej w Kielcach i zarazem rektor tej szkoły. Był członkiem komisji legislacyjnej przy Centrum Informacji Naukowo Technicznej w Warszawie, wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej XIII NFI S.A., pełnił obowiązki Prezesa Zarządu tego Funduszu (obecnie NFI FORTUNA S.A.).

Jak przekazała w komunikacie spółka, Global Energy angażuje wybitnych ekspertów z dziedziny projektów OZE, finansów i regulacji prawnych, by poszerzać obszar działania i zdobywać nowe kompetencje w dziedzinie energii.

Ponadto Global Energy podpisało porozumienie z Chinese Investments Bulgaria (CIB) Holding AD z siedzibą w Sofii.

– Celem porozumienia z CIB jest wsparcie inwestycji prowadzonych przez Global Energy S.A. CIB związany jest z chińskimi koncernami działającymi w branży OZE i będzie nam pomagał w pozyskiwaniu podmiotów zainteresowanych kapitałowym oraz kompetencyjnym zaangażowaniem w projekty – wyjaśnia Artur Staykov.

W ramach porozumienia, chiński partner będzie dla Global Energy przygotowywał analizy i oceny opłacalności projektów oraz już istniejących farm wiatrowych i instalacji paneli fotowoltaicznych na terenie Bułgarii i Rumunii.

Redakcja reo.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here