Global Energy zaczyna kupować własne akcje, m.in. na finansowanie przejęć

Działająca w sektorze OZE spółka Global Energy rozpoczęła skup akcji własnych, które mogą m.in. posłużyć na finansowanie transakcji przejmowania innych spółek (aktywów OZE), wynika z informacji przekazanej przez firmę.

„Cel skupu akcji własnych to: (a) finansowanie transakcji przejmowania innych spółek (aktywów OZE), (b) umorzenie akcji, (c) inne cele według uznania zarządu spółki po uzyskaniu zgody rady nadzorczej” – podała Global Energy.

Spółka poinformowała, że liczba akcji objętych programem to 2.279.706 akcji reprezentujących nie więcej niż 20 proc. kapitału zakładowego spółki i nie więcej niż 20 proc. głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

Termin rozpoczęcia skupu akcji własnych to 19 lipca 2013 roku, a czas trwania skupu akcji własnych ma trwać nie dłużej niż do 31 grudnia 2014 roku.

Maksymalna wysokość środków przeznaczonych na realizację programu to 6 mln zł, a cena maksymalna za jedną akcję nabywaną w ramach programu została ustalona na 3 zł.

Global Energy podała w poniedziałek, że 19 lipca 2013 roku spółka nabyła na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie 12.000 akcji własnych po średniej cenie jednostkowej za akcję wynoszącej 1,00169 zł.

Nabyte akcje własne reprezentują 0,1052 proc. kapitału zakładowego i 0,1052 proc. głosów na WZ.

To pierwsze i na razie jedyne akcje skupione w ramach programu.

 

Marcin Zaremba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here