GE złożyło ofertę na zakup energetycznej części Alstomu


GE poinformowało w środę, 30 kwietnia, o złożeniu oferty zakupu od francuskiego konglomeratu Alstom działów energetyki cieplnej, odnawialnej oraz działu sieci przesyłowej za 13,5 mld dol. w gotówce.

Zarząd Alstomu pozytywnie odniósł się do oferty i powołał komitet złożony z niezależnych dyrektorów w celu jej analizy do 2 czerwca br. Przewiduje się, że transakcja zostanie sfinalizowana w 2015 r.

Prezes GE Jeff Immelt powiedział, że transakcja pozwoliłaby znacząco zwiększyć skalę działalności GE w rosnącym rynku wytwarzania energii. Rynek ten jest „istotą przyszłości” GE i tym segmentem przemysłu, który zapewni firmie szybszy wzrost i wyższe marże.

– Połączenie wielu komplementarnych działów Alstomu i GE przyczyni się do powstania bardziej konkurencyjnego podmiotu, lepiej spełniającego potrzeby klientów – powiedział prezes Alstomu Patrick Kron. Dodał też, że transakcja pozwoli Alstomowi jako niezależnej firmie rozszerzyć działalność w segmencie transportowym.

GE spodziewa się, że szybkie połączenie pozwoli wygenerować ponad 1,2 mld dol. rocznie przez okres 5 lat. Pozytywne efekty transakcji będą też natychmiast odczuwalne dla akcjonariuszy GE.

Redakcja reo.pl
 

fot. freeimages.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here