GE współtworzy stację ładowania pojazdów elektrycznych zasilaną energią wiatrową


Przy brooklyńskim supermarkecie Whole Foods w Nowym Jorku uruchomione zostały właśnie dwie instalacje do ładowania samochodów elektrycznych napędzane siłą wiatru. Każda instalacja stanowi połączenie 4-kilowatowej turbiny wiatrowej o pionowej osi obrotu (projekt Urban Green Energy) i stacji ładowania pojazdów elektrycznych autorstwa GE WattStation.

– Kierownictwo Whole Foods jest bardzo zadowolone z nowych stacji – mówi Jan Gromadzki, starszy inżynier w UGE. – Mamy nadzieję, że nasza współpraca wkrótce nabierze rozmachu.

Na parkingu UGE zamontowało dodatkowo 19 lamp zasilanych energią słoneczną i wiatrową, a także kilka zadaszonych miejsc parkingowych, które pokryto panelami słonecznymi. Jak zauważa Ryan Gilchrist, wiceprezes ds. rozwoju działalności UGE, „firma cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów poszukujących niezawodnych rozwiązań energetycznych”.

Przedstawiciele Whole Foods podkreślają, że efektywność energetyczna sklepu na Brooklynie jest o około 60 proc. wyższa od innych sklepów spożywczych w USA. Nowe rozwiązania obniżą zużycie energii o 2,5 miliona kWh rocznie. To tak, jakby każdego roku zabierać z ulic 360 samochodów.

Redakcja reo.pl
 

Stacja ładowania zasilana energią wiatrową, fot. GE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here