Futurystyczna stacja ładowania pojazdów elektrycznych zasilana słońcem


Latem tego roku GE zaprezentowała nową stację ładowania pojazdów elektrycznych zasilaną energią słoneczną, mogącą dostarczyć do 100 kWh energii. Chociaż koncepcja takich stacji może kojarzyć się z przedmieściami wielkich miast z lat 60. ubiegłego wieku, obiekt ten zdecydowanie nie jest w stylu retro. Umożliwia pełne naładowanie energią odnawialną aż 13 pojazdów elektrycznych dziennie. Pierwsza tego typu stacja została już zainstalowana w Plainville w stanie Connecticut.

Nie jest to przy tym przedsięwzięcie jednorazowe: GE Energy Industrial Solutions nawiązała współpracę z amerykańską firma Inovateus Solar, która zajmuje się systemami dystrybucji energii słonecznej oraz ich integracją. O współpracy obydwie firmy poinformowały podczas Greenbuild 2011, największej na świecie konferencji poświęconej budownictwu proekologicznemu.

Porozumienie to jest znakomitą okazją, która pozwoli nam wprowadzać na rynek i rozwijać nowe systemy generowania energii odnawialnej — powiedział T.J. Kanczuzewski, prezes firmy Inovateus.

Koncepcja obiektu w Plainville jest prosta, a przy tym całościowa: panele słoneczne produkują wystarczającą ilość energii, by zasilać sześć stacji ładowania pojazdów elektrycznych Level 2 GE DuraStation1, które z kolei mogą naładować nawet 13 pojazdów dziennie, a oprócz tego zapewnić oświetlenie parkingu. Współpraca obu firm ma na celu dalszy rozwój tego modelu stacji, tak by móc odpowiedzieć na potrzeby związane z ładowaniem pojazdów elektrycznych w wielu różnych lokalizacjach takich jak uniwersytety, budynki publiczne i biurowe, czy też obiekty sportowe. Inovateus zastosuje w tych projektach następujące produkty GE: dystrybutory energii słonecznej EverGold Solar, blokady bezpieczeństwa, stacje ładowania pojazdów elektrycznych DuraStation i WattStation oraz bardziej tradycyjne wyposażenie elektryczne, takiej jak tablice rozdzielcze i przełączniki.

Wizja graficzna stacji ładowania pojazdów proponowanej przez GE i Inovateus Solar, fot.: GE

  

Wizja graficzna stacji ładowania pojazdów proponowanej przez GE i Inovateus Solar, fot.: GE
Wizja graficzna stacji ładowania pojazdów proponowanej przez GE i Inovateus Solar, fot.: GE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here