Fundusze na zwiększenie efektywności zużycia energii


26 stycznia 2011 roku oficjalnie rusza Program Finansowania Rozwoju Energii Zrównoważonej w Polsce (POLSEFF – Polish Sustainable Energy Financing Facility).

 

Celem programu jest zwiększenie efektywności zużycia energii oraz konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw. Środki w ramach programu przeznaczone zostaną na realizację projektów charakteryzujących się wysoką sprawnością energetyczną, lub na budowę odnawialnych źródeł energii. POLSEFF dysponuje także środkami z Unii Europejskiej (UE) w wysokości 23 milionów euro, dzięki którym może zapewnić MŚP bezpłatną pomoc techniczną, niezbędną do realizacji wyżej wymienionych przedsięwzięć.

Łączna wartość programu wynosi 150 milionów euro, a kredyty udostępniane w ramach POLSEFF dzielą się na dwie kategorie – kredyty od 25 do 250 tysięcy euro oraz kredyty od 250 tysięcy do 1 miliona euro. Fundusze będą dystrybuowane przez uczestniczące w programie banki i firmy leasingowe.

Aby przystąpić do POLSEFF należy pomyślnie przejść proces kwalifikacyjny, na który składa się:
– samodzielne sprawdzenie, na podstawie kryteriów kwalifikacyjnych opisanych na stronie internetowej, czy przesiębiorstwo oraz projekt mogą uzyskać finansowanie;
– wypełnienie formularza;
– weryfikacja przeprowadzana przez POLSEFF.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.polseff.org/pl

 

Redakcja reo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here