Francja: Wyłoniono zwycięzców przetargu na pierwsze pilotażowe projekty pływających farm wiatrowych


Francuski Eolfi i CGN Europe Energy, będący częściąchińskiego koncernu China National Nuclear Corporation (CGN) oraz konsorcjumQuadra, wygrały francuski przetarg na pilotażowe projekty pływających farmwiatrowych o mocy 24 MW każdy.

 

Francuska Agencja Środowiska i ZarządzaniaEnergią (ADEME) ogłosiła przetarg w sierpniu 2015 roku.

 

Osiem konsorcjów (wśród nich EDF EnergiesNouvelles i Engie) złożyło oferty w na budowę pływających elektrowni wiatrowychw czterech wyznaczonych przez władze lokalizacjach, w trzech francuskichregionach: Bretanii, Langwedocji-Roussillon i Prowansji-Alpy-Lazurowe Wybrzeże.

 

W piątek, 22 lipca, minister ds. ekologii -Ségolène Royal – ogłosił dwóch pierwszych zwycięzców przetargu – Eolfi i CGNEurope Energy z projektem o mocy 24 MW w pobliżu wyspy Groix (Bretania), uwschodnich wybrzeży Francji oraz konsorcjum Quadran, Senvion, także z projektemo mocy 24 MW, niedaleko Gruissan (Langwedocja-Roussillon) na południu Francji.

Zwycięzcy przetargu w dwóch pozostałych lokalizacjachmają być znani  we wrześniu.

 

Cel francuskiego rządu w zakresie rozwojumorskiej energetyki wiatrowej to budowa potencjału 3000 MW do roku 2023, zczego co najmniej 100 MW to ma być moc zainstalowana w pływających farmach wiatrowych.

REO.pl

fot. Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here