Fortum zakończyło proces akwizycji Grupy Duon

Fortum zakończyło proces nabycia 93,35% akcji Grupy Duon, działającej na rynku sprzedaży gazu i energii elektrycznej. Proponowana w wezwaniu cena za akcję wynosiła 3,85 zł, co przełożyło się na wartość transakcji przekraczającą 100 milionów euro.

Akcje Duonu są aktualnie notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. 15 marca 2016 roku spółka opublikuje raport finansowy za rok 2015. W raportach Fortum Duon będzie uwzględniany w segmencie HESS (Fortum Heat and Electricity Sales and Solutions).

Akwizycja jest zgodna ze strategią Fortum zakładającą rozwój zrównoważonych rozwiązań energetycznych dla miast. Co za tym idzie, Fortum poszukuje możliwości rozwoju na kolejnych rynkach w segmencie sprzedaży energii elektrycznej i związanych z tym usług dla klientów. Transakcja nie będzie miała wpływu na sytuację aktualnych klientów Duonu, którzy będą obsługiwani tak jak dotychczas.

– Duon to dobrze zarządzana spółka posiadająca bardzo kompetentny zarząd i pracowników. Jej silna pozycja widoczna jest szczególnie w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw. Duon będzie stanowił dla nas dobrą platformę rozwoju na dużym i szybko rozwijającym się rynku sprzedaży energii elektrycznej oraz gazu klientom końcowym w Polsce – mówi Matti Saario, Head of Electricity Sales Fortum. – Jestem bardzo zadowolony z wyniku wezwania, które umożliwi nam realizację ambitnego planu rozwoju biznesu, a także pozwoli dostarczać klientom w Polsce zupełnie nową wartość płynącą z szerokiego portfolio innowacyjnych produktów i usług, jakie oferuje Fortum – dodaje.

Duon powstał w 2000 roku i należy do największych niezależnych dostawców energii elektrycznej oraz gazu w Polsce. Jest też ważnym dystrybutorem i przewoźnikiem gazu LNG.

mat. pras.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here