Fortum rozwija energetykę wiatrową


Fortum rozpoczyna prace ziemne na budowie farmy wiatrowejÅnstadblåheia w Norwegii. Zgodnie z planem instalacja ma rozpocząć produkcjęenergii w 2018 roku. Fortum ogłosiło też akwizycję trzech projektów wiatrowych8 listopada 2016 roku i 5 stycznia 2017 roku.

Na potrzeby budowy farmy Ånstadblåheia Fortum zdecydowałosię na zakup 14 turbin wiatrowych o mocy około 50 megawatów od firmy Vestas.Zakładana roczna produkcja energii ma wynieść powyżej 150 gigawatogodzin (GWh).Równolegle Fortum przygotowuje się do budowy kolejnej farmy wiatrowej Sørfjord,która ma zostać oddana do użytku w 2019 roku.

W styczniu 2017 roku Fortum pozyskało projekty wiatrowe odnorweskiej firmy Nordkraft. W skład transakcji weszły: działająca już farmawiatrowa Nygårdsfjellet, a także planowane projekty o nazwach Ånstadblåheia iSørfjord, które uzyskały wszystkie pozwolenia niezbędne do realizacji. Po ichuruchomieniu łączna moc wszystkich trzech farm wyniesie około 170 megawatów.Fortum oraz Nordkraft współpracują w zakresie budowy i użytkowania farm.

– Wszystkie trzy projekty potwierdzają, że Fortum chce sięrozwijać w obszarze produkcji energii z wiatru i ze słońca. Lokalizacja farm wtej samej części Norwegii powoduje, że ich użytkowanie będzie bardzo efektywne– mówi Philippe Stohr, Vice President,Wind Power w Fortum.

mat. pras.
fot. Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here