Fortum pozyska w Norwegii projekty wiatrowe o mocy 170 MW


Na mocy podpisanego we wtorek porozumienia Fortum dokonaakwizycji trzech projektów z obszaru energetyki wiatrowej od norweskiej firmyNordkraft.

 

W skład transakcji wejdą: działająca już farma wiatrowaNygårdsfjellet, a także planowane projekty o nazwach Ånstadblåheia andSørfjord, które uzyskały wszystkie niezbędne do realizacji pozwolenia. Fortumoraz Nordkraft uzgodniły również, że będą współpracować w zakresie budowy iużytkowania farm.

 

Fortum oczekuje, że transakcja dokona się w pierwszymkwartale 2017 roku. Firma rozpoczęła przygotowania do budowy farm Ånstadblåheiaand Sørfjord, które mają zostać oddane do użytku odpowiednio w 2018 i 2019roku. Po ich uruchomieniu łączna moc wszystkich trzech farm wyniesie około 170megawatów. Wartość transakcji nie zostanie ogłoszona publicznie.

 

– Zakup trzech obiecujących projektów wiatrowych jest zgodnyze strategią Fortum zakładającą rozwój w obszarze produkcji energii z wiatru ize słońca. Dzięki temu, że wszystkie są zlokalizowane w tej samej częściNorwegii ich użytkowanie i bieżący serwis będą bardzo efektywne. Jesteśmyrównież zadowoleni z porozumienia z firmą Nordkraft, na mocy którego będziemywspółpracować w zakresie budowy i użytkowania farm – mówi Kari Kautinen, SeniorVice President, M&A and Solar & Wind Development w Fortum.

 

 

REO.pl

fot. Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here