Fortum inwestuje w producenta technologii solarnych


Fortum (dywizja Technology and New Ventures) zainwestowało5,2 mln euro w szwedzką firmę Exeger Sweden AB, oferującą technologie solarne.Exeger rozwija i produkuje nowatorskie, możliwe do wydrukowania ogniwa solarne,które mogą znaleźć zastosowanie między innymi w elektronice konsumenckiej czyna budynkach. W ramach transakcji Fortum nabyło 5% udziałów w firmie.

 

Jednym z czterech filarów strategii Fortum jest podejmowanienowych przedsięwzięć w obszarze energetyki. W celu zwiększenia innowacyjnościoraz przyspieszenia komercjalizacji nowych rozwiązań, firma kładzie większynacisk na innowacyjność i digitalizację w ramach swojej organizacji, a takżepodejmuje współpracę z najlepszymi światowymi dostawcami, obiecującymi firmamitechnologicznymi i instytutami badawczymi. Ponadto inwestuje bezpośrednio ipośrednio w start-upy oferujące ciekawe innowacje.

 

– W nadchodzących latach zainwestujemy od 100 do 200milionów euro w najbardziej obiecujące start-upy i fundusze. Inwestycja wExeger jest przykładem realizacji strategii Fortum, która zakłada bycie jednymz liderów rozwoju nowoczesnych technologii energetycznych. Rozwiązania solarnefirmy Exeger w obszarze elektroniki konsumenckiej są najbardziej zaawansowanena rynku – podkreśla Anne Jalkala z dywizji Fortum Technology and New Ventures.

 

mat. pras.
fot. Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here