Fiten zanotował wzrost przychodów w 2013 r.

Skonsolidowane przychody Grupy Fiten w 2013 r. wyniosły 524 mln zł. Oznacza to 22-proc. wzrost w stosunku do roku poprzedniego. W ubiegłym roku Grupa wycofała się z sektora OZE, sprzedając Bioelektrownię Przykona i akcje spółki Energobiogaz.

Jak informuje Fiten, niemal całość uzyskanych przez Grupę przychodów w minionym roku wygenerowana została w obszarze handlu energią elektryczną – zarówno dzięki hurtowemu obrotowi na największych rynkach towarowych w Europie, jak i dostarczaniu energii dla odbiorców końcowych w Polsce. Rok do roku spółka osiągnęła 22-proc. wzrost skonsolidowanych przychodów, które uzyskały rekordowy poziom 524 mln zł, przy czym największy udział w sprzedaży miały jednostkowe przychody Fiten S.A. (513 mln zł).

Miniony rok był dla Fitenu przełomowy również ze względu na decyzję o strategicznym znaczeniu dla dalszego rozwoju działalności. W drugim kwartale ubiegłego roku sprzedano Bioelektrownię Przykona sp. z o.o., natomiast w czwartym – akcje spółki Energobiogaz S.A. Druga transakcja była efektem podjętej przez Zarząd decyzji dotyczącej zakończenia działalności na rynku odnawialnych źródeł energii i skupieniu się przede wszystkim na obrocie energią elektryczną. Oba zdarzenia związane z wycofaniem się z sektora OZE, 2013 r. obciążyły wynik netto (zarówno spółka, jak i cała grupa kapitałowa zamknęła z tego powodu rok stratą). Jednak wyłączając wspomniane jednorazowe zdarzenia, wynik ten ukształtował się na poziomie 4,3 mln zł, generując tym samym 56-proc. wzrost względem 2012 r.

Fiten informuje, że w najbliższym czasie będzie koncentrować swoją aktywność wyłącznie wokół obrotu energią elektryczną.

Redakcja reo.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here